Šťastný výherce losu o maraton New York – PAVEL PYTLÍK

Ahoj, jmenuju se Pavel a vyhrál jsem na RUNFESTU zájezd na maraton v New Yorku. Byl jsem požádán, abych napsal něco o sobě. Je mi 43, jsem ženatý a mám 2 děti. Do 15 let jsem hrál závodně házenou. V zimě hraju hokej, chodím na tůry a pokud je dostatek sněhu i na skialpy, lyžuju, hrával jsem sálovku a samozřejmě běhám. V létě se rád projedu na kole, na inlinech, dřív jsem jezdil na vysokohorskou turistiku a na feraty, někdy mě kamarádi vytáhnou i na stěnu. A tím jsem se dostal k cestování. Byl jsem v Indii v Himalájích, na Mont Blancu, projel jsem část Turecka, vše bez cestovky s kamarády. A když zbyde trochu času, rád si přečtu knížku nebo kouknu na film. A jak trénuju do New Yorku? Není to nic světoborného, jelikož pomáhám rodičům, kteří mají rodinný dům, tak to mám místo posilovny. Manželka končí v práci většinou pozdě odpoledne, tak se v podvečer a večer prostřídáme při tréninku. Běhám různé okruhy od 11 do 16 km. O víkendech se těch 16km snažím dávat pravidelně, pokud zrovna neběžím nějaký závod. Těch jsem si letos už pár zaběhl: Winter run, Night run, 10 v Těšíně, Okolo komína, olympijský běh a půlmaratony v Novém Jičíně a Olomouci. Tam jsem si zaběhl osobák 1:37:26. Dosud mám naběháno 1300km. V zimě pomalým tempem, pak taky nějaké rovinky, kopce, tempové běhy. Žádný tréninkový plán nemám, trénuju pocitově. I tak doufám, že se mi podaří zaběhnout solidní čas. Ukazatelem, jak na tom jsem, bude RUNFEST, tak tam počkejte na tombolu, možná budete mít štěstí jako já ☺.